תערוכת תיקי אמן

instagram
facebook

בפרוייקט ספרי אמן, ביוזמת ובהוצאת גוטסמן, מוזמנים אמנים שונים ליצור סדרה של הדפסים, המאוגדים בתיק או נכרכים כספר.

בשנת 2006 הוצגו תיקי האמן בשתי תערוכות - במוזיאון ישראל ובמוזיאון תל-אביב לאמנות ובשנת 2007 במוזיאון אשדוד. לצד התערוכות יצאו גם קטלוג וסרט המספר את סיפור הסדנה, התחריט והאומנים היוצרים.

"הוצאה לאור של ספר אמן דורשת את מעורבותם של לפחות שלושה אנשים: מו"ל שהוא בעצם היזם המפגיש ומפעיל את כל הנוגעים בדבר; אמן שנכון להשקיע ולהתנסות במדיום; סדנה שבראשה עומד דפס-אמן, המוכן להשתלב ולשתף פעולה עם האמן. פעמים היה המו"ל גם הדפס של ספר האמן, ופעמים שימש האמן גם כדפס. מידת המעורבות וההדדיות בין שלוש הצלעות של המשולש היוצר ספר אמן משתנה, וכל פרויקט תלוי מאוד בשיתוף הפעולה בין האמן לבין הדפס והאמון ששורר ביניהם.

למרות השוני בין ספרי האמן שהוצגו בתערוכה (ובאתר), יש ביניהם הרבה מהמשותף: ראשית, כל פרויקט מובנה כרצף סדרתי השומר על הקשרים נושאיים, רעיוניים או צורניים, שעבודה בודדת לא הייתה מאפשרת; וכן, עצם הפורמט דורש התבוננות אינטימית".

פרופ' מרדכי עומר, מנכ"ל ואוצר ראשי, מוזיאון תל אביב לאמנות
(מתוך פתח דבר לקטלוג תיקי אמן)

האמנים המשתתפים בפרוייקט וספריהם:

אלי אברהמי ויוסי בנאי
ג'וןג'ון

אלכס קרמר
ימי סתיו

דני קרוון
עקבות

הילה לולו לין
המשא, כברי

יאן ראוכוורגר
נופים מפה

יגאל עוזרי
סדרת רחל
המונפורט

מיכה אולמן
כוסות חול

מנשה קדישמן
גגות תל אביב

נעמי סמילנסקי
שנים עשר תחריטים לסיפור "הנרות" של ש"י עגנון

סדנת ההדפס עם ג'ים דיין

סיגלית לנדאו
הממלחה

עופר ללוש
עין כרם
בחופה של תל אביב - בריכת גורדון
שערי ניקנור

פיליפ רנצר
שפעת העופות

צדוק בן-דוד
בין שמים לארץ

שרון פוליאקין
שאלותמרכז גוטסמן לתחריט, קיבוץ כברי 2512000  |  טלפון/פקס  04-9952713  |  info@cabriprints.com  |  כל החדשות והעדכונים - כאן  |  הפייסבוק שלנו - כאן  |  טופס יצירת קשר והצטרפות לרשימת התפוצה שלנו - כאן

 

© 2005 כל הזכויות שמורות, כברי סדנה לתחריט.
למידע נוסף או פרטי רכישה צרו קשר באימייל info@cabriprints.com או בטלפון. העבודות הן חלק מאוסף קיים וניתן לרכוש אותן. כל זכויות היוצרים של העבודות, הצילומים, הטקסטים, ושאר החומרים באתר מוחזקות על ידי הסדנה לתחריט בכברי ו/או על ידי אחרים. אסור להעתיק, לשנות, לשכפל או להשתמש בכל דרך שהיא בחומרים מתוך אתר זה ללא אישור מפורש בכתב מבעלי זכויות היוצרים.